26 lipca 2021

AKADEMIA PLATOŃSKA

OŚRODEK EDUKACJI FILOZOFICZNEJ

O Nas

Akademia Platońska Sp. z o.o. to nie tylko ośrodek edukacji filozoficznej, to również żywe marzenie o wskrzeszeniu platońskiego ducha. Powoli, krok za krokiem, rodzi się nowa forma nieśmiertelnej, klasycznej filozofii…

Ktoś powie, że trudno wskrzeszać to co nieśmiertelne – i oczywiście będzie miał rację. Duch platonizmu ma się dobrze, świadczy o tym chociażby genialna inicjatywa organizatorów Letniej szkoły platonizmu, która najdobitniej ukazuje, że celebrowanie platońskiej myśli, „smakowanie” niejako kryształów, diamentów czystego intelektu, trwać będzie póki istnieć będzie ludzkość. Ale nie o taką formę egzystencji tu chodzi. Myśl Platona nie ogranicza się przecież wyłącznie do sfery metafizyki, przeciwnie. Wiemy dobrze, że Platon chciał wychowywać i kształcić filozofów-królów, którzy zmaterializują polityczny wymiar jego myśli. Akademickie dyskusje znawców Platona są zaiste prawdziwą ucztą dla duszy, ale brakuje w nich czynu.

Akademia Platońska Sp. z o.o. to ów brakujący element. Projekt PLATONOPOLIS 2044 to wiara w to, że dzięki edukacji – dodajmy: dzięki elitarnej edukacji filozoficznej, będzie można wychować pokolenia wspaniałych ludzi, którzy zmienią ten świat na lepszy. Elitarny System edukacyjny, do stworzenia którego została powołana Akademia Platońska Sp. z o.o., to droga dla przyszłych pokoleń, droga po władzę.

Oto duch Platona.

You may have missed

1 min read
1 min read
1 min read